Космічний телескоп «Хаббл» виявив найяскравіший квазар, який коли-нибудь бачили в ранньому Всесвіті. Після 20 років пошуку астрономи виявили його за допомогою сильного гравітаційного лінзування. Цей унікальний обʼєкт дає уявлення про те, як народжувалися галактики, коли Всесвіту було менш ніж мільярд років. Про це пишуть на сайті телескопа.
Виявили квазар J043947.08 163415.7 науковці в штаті Арізона, США. Світло, яке він випромінює, приблизно дорівнює світлу 600 трильйонів Сонць. Така висока яскравість пояснюється тим, що гравітація розташованих поблизу Землі небесних тіл працює як збільшувальне скло. Цей ефект називають лінзуванням.
Квазари — надзвичайно яскраві ядра активних галактик. Потужне світіння квазара створюється надмасивною чорною дірою. Газ, потрапляючи в чорну діру, виділяє величезну кількість енергії, яку можна спостерігати на всіх довжинах хвиль.
- Камера WFC 3 (Wide Field Camera 3), яка є одним з основних робочих елементів космічного телескопа «Хаббл», раптово припинила роботу.
- Астрономи NASA, спираючись на дані космічного телескопа «Хаббл», створили гігантське мозаїчне зображення спіральної галактики Мессьє 33 із сузірʼя Трикутника.