ЦВК зареєструвала пʼять кандидатів у президенти. Серед них — Садовий та Каплін

Автор:
Ольга Матвєєва
Дата:

NurPhoto / NurPhoto via Getty Images

Центральна виборча комісія опублікувала список тих, хто надав документи для реєстрації як кандидат на виборах президента України. Про це написали на сторінці комісії у Facebook.

Поки в Центральній виборчій комісії на участь у президентських виборах, які відбудуться в березні 2019 року, подали документи пʼять осіб.

Першим офіційно зареєстрованим кандидатом став колишній міністр екології та природних ресурсів України, юрист Ігор Шевченко. Він подав документи в Центральну виборчу комісію у перший день передвиборної кампанії — 31 грудня 2018 року.

Таким чином, на 8 січня 2019 Комісія зареєструвала пʼять кандидатів на посаду президента України на чергових виборах 31 березня 2019: Ігоря Шевченка, Сергія Капліна, Валентина Наливайченка, Віталія Скоцика і Андрія Садового.

  • Центрвиборчком не зможе зареєструвати лідера Комуністичної партії Петра Симоненка кандидатом на посаду президента від партії, однак він може піти на президентські вибори як самовисуванець.
  • 31 грудня 2018 року в Україні стартувала передвиборча кампанія. Документи для реєстрації ЦВК прийматиме до 3 лютого 2019 року. Вести передвиборну агітацію кандидатам дозволяється після офіційної реєстрації і до 00:00 29 березня 2019. Результати виборів президента повинні бути встановлені до 10 квітня 2019 року. А восени в Україні відбудуться парламентські вибори.