У горах між Еквадором і Перу знайшли жаб з кігтями на великих пальцях

Автор:
Ольга Матвєєва
Дата:

Gustavo Pazmiño, BIOWEB Ecuador

У горах між Еквадором і Перу, на схилах на висоті понад 2 000 метрів виявили новий вид деревних жаб. Про це пише Science Alert.

Їхні передні ноги мають незвичайну особливість — кігтеподібну структуру в основі великого пальця, функція якої невідома. Кіготь може бути використаний для захисту від хижаків або, можливо, в якості зброї в боях між самцями.

Цих жаб ретельно вивчили дослідники на чолі з Сантьяго Р. Роном з Католицького університету Еквадору, які провели як морфологічні спостереження, так і генетичне тестування, щоб встановити, що ця жаба дійсно є новим видом.

Учені назвали цей вид Hyloscirtus hillisi — торрентна жаба Хіллисі (Hillisi), на честь Девіда Хілліса, який виявив три види в роді Hyloscirtus в Еквадорі в 1980-х роках.

Дістатися до жаб було нелегко. Команда змогла знайти тільки два середовища їх існування: одне з пуголовками і молодняком, друге — із невеликою кількістю дорослих.

Через невелику кількість знайдених жаб, а також тому, що видобуток корисних копалин в регіоні вже вплинув на популяції амфібій, дослідники вважають, що нещодавно виявлена торрентна жаба Хіллисі повинна увійти в аннали як така, що знаходяться під загрозою зникнення.