Китайський фондовий ринок показав за підсумками 2018 року найгірші результати — зі збитками у $2,4 трлн, пише Bloomberg.
Так, базовий індекс Shanghai Composite опустився на 25% з початку року, що зробило китайський фондовий ринок найневдалішим у світі серед великих ринків у 2018 році. Обсяг ринку Китаю скоротився на $2,4 трлн, що стало найгіршим показником з 2002 року, відколи Bloomberg почав збирати дані.
Крім того, середній денний оборот на біржах у Шанхаї і Шеньчжені цього року впав до 368 млрд юанів ($53,7 млрд). За даними Bloomberg, це найнижчий показник з 2014 року.
Жоден із секторів економіки Китаю не був достатньо безпечним, щоб захистити інвесторів від збитків. Згідно з зібраними Bloomberg даними, усі десять галузевих груп за індексом CSI 300 впали в річному обчисленні. Це найбільший спад в економіці Китаю з 2011 року, що різко контрастує з минулим роком, коли виросли всі секторальні індикатори.
Розчаровані інвестори кинулися до виходу з китайських активів. За даними Bloomberg, цього року було ліквідовано загалом 75 китайських пайових інвестиційних фондів з акцентом на акції — найбільша кількість з 2007 року, коли такі дані стали доступні. Для порівняння: за останні 11 років в Китаї заглом ліквідували 88 таких пайових інвестиційних фондів.
- Bloomberg назвав головних «лузерів» цього року серед найбагатших людей світу. Загальна сума втрат склала $511 млрд.
- У МВФ закликали світові банківські системи готуватися до фінансової кризи. Заступник голови Фонду попередив, що «грозові хмари наступної глобальної фінансової кризи вже збираються».