Опитування: Тимошенко лідирує в рейтингу кандидатів у президенти. Після неї йдуть Порошенко та Зеленський

Автор:
Олена Мельник
Дата:
Опитування: Тимошенко лідирує в рейтингу кандидатів у президенти. Після неї йдуть Порошенко та Зеленський

Прокопенко Олександр / УНІАН

Серед кандидатів на посаду президента, які мають намір брати участь у виборах у 2019 році, лідерами є Юлія Тимошенко, Петро Порошенко та Володимир Зеленський. Про це свідчить дослідження, проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова .

«Не визначилися з кандидатом серед тих, хто готовий брати участь у виборах, 13,1%, ще 3,3% закреслили б усіх кандидатів у бюлетені», — зазначено в дослідженні.

Підтримка виборців, які планують голосувати на виборах, розподілилася наступним чином:

  • Юлія Тимошенко — 16,1%,
  • Петро Порошенко — 13,8%,
  • Володимир Зеленський — 8,8%,
  • Юрій Бойко — 8,4%,
  • Анатолій Гриценко — 6,8%,
  • Олег Ляшко — 6,9%,
  • Євген Мураєв — 3,1%,
  • Олександр Шевченко — 2,9%,
  • Святослав Вакарчук — 2,6%,
  • Андрій Садовий — 2,4%.

Загальнонаціональне дослідження провів Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 грудня 2018 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2 017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%

Зазначається, що існують певні відмінності у підтримці кандидатів у різних регіонах. Юлія Тимошенко має підтримку в усіх регіонах України, Петро Порошенко — майже в усіх, за винятком сходу. Анатолія Гриценка, Святослава Вакарчука підтримують переважно на заході і в центрі, Юрія Бойка — на півдні та сході, Олександра Вілкула та Євгена Мураєва — на сході, а Андрія Садового та Олександра Шевченка — на заході. Володимир Зеленський та Олег Ляшко мають кращі результати у центрі, на півдні та сході.

Моделювання різних варіантів голосування у другому турі показало, що у парі Юлія Тимошенко — Петро Порошенко 22% населення готові проголосувати за Юлію Тимошенко, а 16% — за Петра Порошенка. Проте 36% не віддали б перевагу жодному з них, 14% у разі такого складу другого туру не пішли б на вибори і ще 11% не визначилися.

У парі Юлія Тимошенко — Володимир Зеленський голосування паритетне: 21% за Зеленського, 20% за Тимошенко. 35% не підтримали б жодного з них, 13% не пішли б на вибори і 11% не визначилися.

У парі Юлія Тимошенко — Анатолій Гриценко «рахунок» теж майже рівний: 21% виборців готові проголосувати за Гриценка і 20% за Тимошенко. За жодного з них не готові проголосувати 33%, ще 14% у разі такого варіанту не підуть на вибори і 12% не визначилися.