Гендиректора «Індустріального союзу Донбасу» звинуватили в розкраданні 85 мільярдів рублів

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Слідчий комітет Росії завершив розслідування кримінальної справи проти генерального директора корпорації «Індустріальний союз Донбасу» Олега Мкртчана. Про це повідомляє «Коммерсантъ» .

Українсько-російському бізнесменові посилили обвинувачення. Якщо раніше Мкртчану інкримінували розкрадання 1 млрд руб., виділених Зовнішекономбанком, то тепер — 85 млрд руб. Також Басманний суд Москви продовжив термін арешту гендиректора ІСД до 12 місяців.

У чому його звинувачують?

Слідчий комітет РФ звинувачує Олега Мкртчана в шахрайстві в особливо великому розмірі (ч. 4 ст. 159 Кримінального кодексу Росії). Справу проти нього порушили 5 лютого 2018 року. Того ж дня його арештували. За попередньою версією слідства, бізнесмен нібито взяв кілька кредитів Зовнішекономбанку для розвитку підприємств, що входять в союз, проте частину грошей — понад 1 млрд руб.— вивів на підконтрольний йому офшор, витративши згодом на свої особисті проекти. При цьому слідство вважає, що бізнесмен кілька років платив відсотки за кредитом, щоб ввести в оману керівництво банку.

Що кажуть у банку?

Представники банку заперечують факт розкрадання грошових коштів і відмовилися вважати себе потерпілою стороною, повідомляє джерело газети. З ними солідарний і адвокат Володимир Аверін. Він стверджує, що Зовнішекономбанк, Margit Holding Ltd (кіпрська компанія банку) та металургійний комбінат в Алчевську уклали в 2016 році додаткову угоду за кредитним договором, який закінчується в 2020 році, і тому до цього часу про розкрадання будь-яких грошових коштів мови не може бути.

Хто такий Олег Мкртчан?

Олег Мкртчан — великий українсько-російський бізнесмен, гендиректор і співвласник «Індустріального союзу Донбасу». Це холдинг, що обʼєднує гірничо-металургійні підприємства на території України, Угорщини та Польщі. Компанія заснована в 1995 році.

Мкртчан володіє 49,99% акцій ІСД разом з позафракційним народним депутатом Сергієм Тарутою (голова ради директорів компанії «Індустріальний союз Донбасу»).

Мкртчан є одним із власників Ревякинського металургійного комбінату в Росії.