Міжпланетний зонд New Horizons 1 січня 2019 року буде проходити поруч із найдальшим космічним тілом, яке зараз досліджує людство. Про це повідомив науковий керівник місії Алан Стерн.
Обʼєкт 2014 MU69, також відомий як Ultima Thule, знаходиться далеко за орбітою Нептуна. Це більше 6 млрд кілометрів від Землі.
У NASA збираються вести пряму трансляцію з центру управління зондом. Сигнал від зонда і назад зі швидкістю світла (а це — 300 тисяч кілометрів на секунду) приходить за півдня. Місія триває вже 4 724 доби.
Ultima Thule, імовірно, складається з пари астероїдів або ж є уламком діаметром 30—40 кілометрів.
«Древній релікт формування Сонячної системи знаходиться на відстані більше 4 мільярдів миль. Він темний, як бруд, і сяє тільки в слабкому сонячному світлі поясу Койпера. Ось він, у послідовності зображень New Horizons», — написав Стерн.
«Терміново! Управління місією щойно отримало сигнал: New Horizons успішно запустив свою програму обльоту команд і дослідження Ultima Thule на відстані 4 мільярдів миль! Вперед New Horizons!»
- Апарат NASA InSight вдало встановив на поверхні Марса сейсмометр. Прилад допоможе вивчити активність ядра і внутрішню структуру Червоної планети.
- NASA представила аудіозапис шуму вітру на Марсі. Його також зафіксував апарат InSight. Як зазначили в агентстві, людина не може чітко почути звукові марсіанські хвилі, тому фахівці посилили їх.