Рішення Синоду про скасування архієпископства Російської православної церкви у Західній Європі не містить жодної політичної складової. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на джерела у Вселенській патріархії.
«Не варто робити сенсацію з виключно внутрішнього рішення, яке стосується деяких структурних змін. Це було зроблено виключно для зручності громад і не містить жодної політичної складової», — вказали джерела.
У цій архієпископії «не було Томоса в повному значенні цього слова», стверджують джерела агентства.
«Було рішення, прийняте у 1931 році, що стосувалося громад, які сформувалися з емігрантів після революції 1917 року. Тепер кожна громада може звертатися напряму до єпископа Константинополя, який опікується цією територією... Це, скажімо, такі ж громади, як громади УПЦ в Канаді», — вказали джерела.
- У Стамбулі 27 листопада розпочався Синод Вселенського патріархату, на якому також мають розглянути питання надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Засідання триватимуть три дні — до 29 листопада.
- Православний сайт Orthodoxie повідомив, що на зборах священного Синоду у Стамбулі Вселенський патріархат вирішив розпустити архієпископство РПЦ у Західній Європі.