Облгазам заборонили збільшувати рахунки за газ через температуру

Автор:
Степан Смишляєв
Дата:
Облгазам заборонили збільшувати рахунки за газ через температуру

Gen Sadakane / EyeEm

Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг заборонила операторам газорозподільної системи проводити донарахування в платіжки за природний газ. Про це голова НКРЕКП Оксана Кривенко повідомила у Facebook.

За її словами, переважна більшість операторів газорозподільних мереж у квитанціях за жовтень донараховували людям в середньому до 1,5% суми. Це відбувалося тому, що газ в точках, де його передають із загальної системи облгазам, і у побутових споживачів обліковується по-різному. У системі його рахують при температурі +20 градусів, а лічильники у споживачів — при фактичній температурі навколишнього середовища. «Тобто якщо розглядати наведений приклад при фактичній температурі навколишнього середовища в +5 градусів виробничо-технологічними втратами операторів ГРМ є 51 куб. м (1000 - 949 куб. м)», — написала Кривенко.

Тому Нацкомісія заборонила збільшувати суми у платіжках, ініціювала зміни до закону «Про ринок природного газу», які встановлять, що стандартною температурою обліку газу є 0 градусів, а не +20. «Такі стандарти застосовуються у всіх країнах Європейського Союзу», — додала Кривенко.