Bloomberg: Росіяни для втручання у вибори США використовували американські стартапи

Автор:
Олександр Нечай
Дата:
Bloomberg: Росіяни для втручання у вибори США використовували американські стартапи

Kaitlyn Baker / Unsplash

Особи, які відповідали за діяльність російських ботів для втручання у вибори США і Брекзит, використовували американські стартапи. Зокрема, вони активно застосовували інструменти IFTTT Inc. для створення фейкјв в соцмережах, пише Bloomberg.

19 жовтня видання опублікувало архів даних Twitter з акаунтів так званого Агентства інтернет-досліджень, відомого як «фабрика тролів», за якою стоїть російський бізнесмен Євген Пригожин. З опублікованої статистики видно, що тролі використовували сервіси IFTTT, RoundTeam Inc. і Dlvr.it Inc., щоб автоматизувати поширення фейків соцмережами.

IFTTT розташована в Сан-Франциско і фінансується Salesforce Ventures, IBM Ventures і Andreessen Horowitz, за даними Crunchbase. Компанія надає користувачам послугу підключення до кількох облікових записів одночасно, що дозволяє публікувати в рази більше інформації за сеанс. Активність ботів помітна протягом минулого — початку цього років. Співзасновник IFTTT Лінден Тіббетс сказав, що зараз його компанія досліджує отримані дані. З 4 600 акаунтів, які потрапили під підозру, 256 активно користувалися IFTTT-сервісами. Twitter поки не коментує статистику.

17 жовтня Twitter оприлюднив базу акаунтів, які можуть мати стосунок до російського бізнесмена Євгена Пригожина і його «фабрики тролів». «Ця база даних складається з 3 841 аккаунта, які можуть мати відношення до «Агентства інтернет-досліджень», що базується в Росії. Ще 770 акаунтів, імовірно, базуються в Ірані», — заявили в компанії.

Нагадаємо, російські «тролі» створюють фейкові акаунти в Twitter, Youtube, Instagram і Tumblr. Вони представляються фанатами книг про Гаррі Поттера і фільмів з актрисою Еммою Вотсон (Герміона з «Гаррі Поттера»), а також інших популярних людей. «Троллі» намагаються посіяти розбрат між підлітками і поширюють дезінформацію, зокрема про отруєння колишнього працівника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки.