Поліція затримала кандидата у президенти Грузії. Він роздавав «косяки» на святі легалайзу

Автор:
Олександр Нечай
Дата:

RFE/RL

Поліція Грузії затримала кандидата в президенти Зураба Джапарідзе за те, що той роздавав самокрутки з канабісом. Про це повідомляє «Інтерфакс».

Інцидент стався у Тбілісі в парку «Дедаена» («Рідної мови»), де проходив Фестиваль легалізації конопель. Захід організувала опозиційна партія Джапарідзе «Новий політичний центр — Гірчі», яка активно виступає за те, щоб зняти будь-які обмеження на куріння марихуани в Грузії.

Під час події лідер партії дістав з кишені три самокрутки, в яких, за його словами, були коноплі, і намагався роздати їх людям. При цьому він заявив, що його дії протизаконні і він чекає на реакцію правозахисників.

Поліція відреагувала швидко і затримала кандидата в президенти, а також 10 чоловік разом з ним. Джапарідзе посадили в патрульну машину і відвезли до відділку. Організатори фестивалю легалайзу пізніше повідомили про ще двох затриманих, які були на фестивалі в костюмах змія і ведмедика. Імовірно, це були члени партії «Гірчі» Яго Хвічія і Вахо Мегрелішвілі. Їх доставили у відділення для обшуку.

«Грузія онлайн» повідомила, що партія Джапарідзе задумала провести захід, присвячений легалізації марихуани, щоб передбачити рішення про повне зняття всіх заборон на культивування, продаж і вживання канабісу. Ще 19 жовтня МВС Грузії попереджало членів «Гірчі», що поліція буде вживати заходів у разі порушення законодавства.

Влітку Колегія у справах Конституційного суду задовольнила спільний позов депутатів опозиційної партії «Гірчі» і визнала неконституційним покарання за вживання марихуани без рецепта лікаря — тобто скасувала адміністративний штраф за вживання канабісу.

У вересні цього року Міністр фінансів Грузії Иване Мачаваріані заявив, що вирощування медичного канабісу та його експорт принесе країні великі доходи, а також допоможе перемогти бідність.