«Україна ніколи не була територією РПЦ». 15 тисяч осіб взяли участь у молебні за автокефалію в Києві

Автор:
Степан Смишляєв
Дата:

Прес-служба Президента України

Близько 15 тис. людей взяли участь у подячному молебні на Софійській площі в Києві, присвяченому дню Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України й автокефалії Української православної церкви.

На молебні були присутні президент Петро Порошенко та представники всіх українських церков. Порошенко підкреслив, що «Україна не була, не є і не буде канонічною територією Російської церкви», а створення автокефальної УПЦ — питання національної безпеки.

Прес-служба Президента України

Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет привітав українців з Днем захисника і наданням автокефалії. «Отримання автокефалії української церкви — це епохальна перемога, яку ми отримали за 1030 років існування православної церкви на нашій землі», — зазначив він.

Прес-служба Президента України

Виступили на молебні також предстоятель Української автокефальної православної церкви Макарій, представники Української православної церкви Московського патріархату, Української греко-католицької церкви та інших церков.

Прес-служба Президента України

Прес-служба Президента України

Прес-служба Президента України

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з Філарета та митрополита Української автокефальної православної церкви Макарія. Вселенський патріархат також відкликав свій акт від 1686 року, яким Київську митрополію передав під юрисдикцію Московської.