Під АП триває акція «Ніч на Банковій». Учасники вимагають від влади відповісти на атаки проти активістів

Дата:

Під будівлею Адміністрації президента на вулиці Банкова триває акція «Мовчання вбиває», її мета — привернути увагу влади до нападів на громадських активістів, передає кореспондент «Бабеля».

Учасники акції зачитали «список Гандзюк» — перелік із 55 активістів, на яких здійснили напади, але жодного зі злочинціне не покарали. Протестувальники несуть до місця заходу бочки, на асфальті малюють трафарети з написом «Мовчання вбиває» і зображенням президента Петра Порошенка.

Євген Спірін

Євген Спірін / «Бабель»

Євген Спірін

Євген Спірін

Євген Спірін

Євген Спірін

Станом на 20:00 кількість учасників акції зросла.

Євген Спірін

Євген Спірін

Близько 21:20 колона протестувальників поїхала до будинку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. У ній близько десяти машин, учасники планують запалити фаєри.

Євген Спірін

Євген Спірін

Нещодавно радник мера Херсона Катерина Гандзюк уперше записала відеозвернення з лікарні. У ньому вона заявила, що «виглядає набагато краще, ніж правосуддя в Україні».

Перед цим напад на Гандзюк додатково кваліфікували як умисний злочин. Катерину Гандзюк облили кислотою 31 липня. За цей час злочин тричі перекваліфікували; двічі оголосили, що знайдено замовника; перепідпорядкували справу з відання поліції до СБУ. Потім розслідування й зовсім розділили на дві частини: одні шукають замовників, інші —виконавців.

У нападі на Гандзюк підозрюють пʼять осіб: Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, Віктора Горбунова, Микиту Грабчука та Вʼячеслава Вишневського.