«Радіо Свобода»: посли ЄС затвердили режим санкцій за хімічні атаки. Але список тих, хто потрапить під обмеження, ще не склали

Дата:

«Комітет постійних представників Європейського Cоюзу затвердив список санкцій за використання хімічної зброї», — пише кореспондент «Радіо Свободи» у Брюсселі Рікард Юзвяк.

За його словами, таке рішення посли прийняли на тлі інциденту з отруєнням екс-співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки. Журналіст додав, що поки списки тих, хто потрапить під ці санкції, не складені.

Раніше Великобританія і Франція запропонували затвердити правовий режим, який запобігатиме повторному використання хімзброї з боку Росії та Сирії. Такий режим повинен дозволити ЄС швидше запроваджувати санкції проти конкретних осіб у будь-якій точці світу, заморожуючи їх активи в Євросоюзі і забороняючи їм вʼїзд.

15 вересня вступило в силу рішення Ради Євросоюзу про продовження санкцій щодо Росії за порушення суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України. Санкції продовжили до 15 березня 2019 року.