Зустріч ТКГ в Мінську: «Вибори» в ОРДЛО ставлять під загрозу переговори, і ніхто в світі їх не визнає

Автор:
Анастасія Котова
Дата:
Зустріч ТКГ в Мінську: «Вибори» в ОРДЛО ставлять під загрозу переговори, і ніхто в світі їх не визнає

YouTube

Призначені на 11 листопада самопроголошеними «ДНР» і «ЛНР» так звані позачергові вибори на окупованих територіях Донбасу порушують Мінські угоди і ставлять під загрозу весь переговорний процес — з такою заявою виступила українська сторона на засіданні в Мінську в середу. Про це повідомила прес-секретар представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

«Проведення так званих позачергових виборів у непідконтрольних українському уряду окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) порушує зобовʼязання РФ як сторони мінських угод і ставить під загрозу весь Мінський процес», — йшлося в заяві української сторони.

Представники України підкреслили, що, в разі проведення таких «виборів», їх результати не матимуть жодних правових наслідків і не будуть визнані ані Україною, ані світом.

«Вибори в ОРДЛО можуть відбутися лише за українським законом, за участю українських партій і ЗМІ, під наглядом міжнародних оглядачів, з дотриманням стандартів ОБСЄ — саме так Мінські угоди визначають умови, за яких в ОРДЛО може відбутися волевиявлення», — додала Оліфер.

Раніше бойовики заявили про проведення «виборів» на території «ДНР» і «ЛНР» 11 листопада 2018 року. У «ДНР» планують провести «вибори» ватажка у звʼязку з загибеллю Олександра Захарченка.

Міністерство закордонних справ заявило, що Україна та світ не визнаватимуть результати «виборів» в ОРДЛО. Європейський союз вважає, що анонсовані окупаційною адміністрацією вибори в ОРДЛО суперечать Мінським домовленостями.

Спеціальний представник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер також заявив, що призначені самопроголошеними «ДНР» і «ЛНР» так звані вибори на Донбасі — нелегітимні і порушують Мінські угоди.