Невідомі зламали пошту Mail.ru журналіста Бабченка і його акаунти в соцмережах

Автор:
Олена Мельник
Дата:
Невідомі зламали пошту Mail.ru журналіста Бабченка і його акаунти в соцмережах

Facebook / Аркадий Бабченко

Невідомі зламали акаунти в соцмережах і електронну пошту російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка, вбивство якого інсценували в травні українські спецслужби. Про це повідомив сам журналіст, написавши кілька постів на своїй сторінці в Facebook.

«У мене зламали пошту, Twitter, ЖЖ (Живий журнал, Livejournal) і блог на «Снобе». Ту х*рню, яку вони там зараз постять, не сприймайте всерйоз. У мене все добре, все в порядку. Мене ніхто не затримав, нікуди приходити не треба. Ниякого каяття я не пишу. Привіт товаришу майору», — зазначив він.

На Livejournal від імені Бабченка зʼявився блог з назвою «Моє каяття». У ньому журналіст нібито просить вибачення у росіян і російської влади. У тексті стверджується, що інформаційні кампанії проти Росії, які проводив журналіст останні кілька років, «ініційовані та оплачені Україною та її спецслужбами».

«Повторюю, що моя заява носить характер явки з повинною. Мої дії проти Росії були повністю ініційовані СБ України, співробітники якої схилили мене до співпраці шляхом погроз як на мою адресу, так і на адресу моїх дружини і дочки», — стверджується в блозі в Livejournal, який, за словами Бабченка, зламали.

Також Бабченко повідомляє, що невідомі намагаються зламати його акаунт в Facebook.

«Змінили пароль. Але з телефону я ще можу заходити. Куди писати, щоб захистити акаунт і відновити повний доступ, хто в курсі?» — запитує він своїх підписників.

Увечері 29 травня колеги Бабченка і правоохоронні органи повідомили, що журналіста вбили. Але вже на наступний день — 30 травня — голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що вбивство інсценували, щоб запобігти замаху, а сам Бабченко вийшов на брифінг.

За даними СБУ, для замаху на Бабченка спецслужби РФ завербували громадянина України і заплатили йому 40 тисяч доларів. У Києві затримали організатора замаху, ним виявився 50-річний юрист, директор українсько-німецького спільного підприємства «Шмайсер» Борис Герман.