Підозрюваний у справі «рюкзаків Авакова» визнав провину та пішов на угоду зі слідством

Автор:
Анастасія Котова
Дата:
Підозрюваний у справі «рюкзаків Авакова» визнав провину та пішов на угоду зі слідством

Facebook/Володимир Литвин

Підприємець Володимир Литвин, підозрюваний у розтраті державних коштів при закупівлі рюкзаків для Національної гвардії, визнав провину і уклав угоду зі слідством. Про це «Українським новинам» повідомило джерело в правоохоронних органах.

За його словами, тепер суд повинен затвердити угоду зі слідством. Однак джерело не уточнило, яку суму грошових коштів Литвин відшкодує до держбюджету.

В кінці жовтня 2017 року НАБУ затримало трьох осіб у справі про розтрату державних коштів при закупівлі рюкзаків для Нацгвардії: сина голови МВС Олександра Авакова, колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря і Володимира Литвина, який у 2014 році керував IT-компанією Turboseo — переможцем тендеру на поставку рюкзаків.

1 листопада 2017 року суд обрав синові Авакова запобіжний захід у вигляді особистого зобовʼязання з носінням електронного браслета. Такий самий запобіжний захід обрали Чеботарю. Також Соломʼянський райсуд Києва заарештував нерухомість Авакова, Чеботаря і Литвина.

5 квітня 2018 року правоохоронці повідомили, що завершили досудове розслідування по всіх трьох підозрюваних. У Національному антикорупційному бюро тоді заявили, що після того, як захист ознайомиться зі справою, воно буде передано в суд.

Однак у липні 2018 року стало відомо, що прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрив справу проти сина Авакова і Сергія Чеботаря — нібито через відсутність доказів їхньої вини. Підозрюваним у розкраданні коштів залишився третій фігурант — Володимир Литвин. Йому інкримінують привласнення майна та підробку документів.

Заступник генпрокурора, голова САП Назар Холодницький також відмовив НАБУ в задоволенні скарги про незаконність закриття кримінального провадження проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря.