В Україні можуть змінити розміри вікон. Територію розділять на 4 світлокліматичні зони

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Pixabay

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ пропонує змінити Державні будівельні норми (ДБН). У зв’язку з цим розмір вікон у будинках хочуть розраховувати залежно від тривалості світлового дня у певному регіоні.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Державні будівельні норми, зокрема, регулюють, яку площу має займати вікно в приміщенні. Мінімальний розмір вікна розраховують у відсотковому співвідношенні до площі всього приміщення. Роблять це за допомогою спеціальної формули. Норми враховують характер природного освітлення та особливості світлового клімату.

«Зараз територія України поділена лише на дві світлокліматичні зони: до однієї зони входить Одеська область та АР Крим, до іншої — решта території України. Проте між регіонами — досить суттєва різниця в світловому кліматі. Наприклад, різниця в часі сходу та заходу сонця між Ужгородом і Харковом складає близько двох годин. Це достатньо великий показник», — пояснює Парцхаладзе.

Україну поділять на чотири світлокліматичні зони:

  1. Житомирська, Хмельницька, Тернопільська, Рівненська, Івано-Франківська, Львівська, Волинська області;

  2. Закарпатська, Чернівецька, Вінницька, Київська, Чернігівська, Сумська області;

  3. Кіровоградська, Дніпропетровська, Харківська, Полтавська, Черкаська, Донецька, Луганська області;

  4. Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області, АР Крим.

facebook.com

Державні будівельні норми (ДБН) — обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.