У Києві запустили систему громадського велопрокату Bike sharing

Автор:
Анастасія Котова
Дата:

facebook.com/nextbike.kyiv

В український столиці запустили проект з прокату велосипедів «Bike sharing». Відтепер орендувати байк в Києві можна на 33 велостанціях, розташованих у найбільш зручних місцях.

Про це повідомляють прес-служба Київської міської держадміністрації та партнер проекту компанія Nextbike.

Велостанції в центрі столиці розташовані в парку імені Тараса Шевченка, біля станції метро «Золоті Ворота», на Софіївській площі, кілька на Хрещатику — біля КМДА та вул. архітектора Городецького, а також Майдані Незалежності.

Кожен велосипед оснащений GPS-навігатором і системою дистанційного блокування. Щоб орендувати велосипед, потрібно завантажити на телефон мобільний додаток і зареєструватися у ньому. Велосипедисти зможуть переміщатися між велостанціями, користуючись картою в мобільному додатку.

Ціна прокату становить 30 гривень за півгодини. Місячний абонемент коштуватиме 199 гривень і кожні перші 30 хвилин будуть безкоштовними. Абонемент на сезон (до 1 грудня) коштуватиме 599 гривень.

Перед тим як орендувати велосипед треба вказати метод оплати (у налаштуваннях). Для перевірки роботи вказаного методу оплати буде стягнуто 50 гривень, які орендатор отримає одразу на рахунок і зможе скористатись цими грошима при першій поїздці. За бажанням можна змінити методи оплати. При реєстрації через гарячу лінію стягуєтся плата у розмірі 30 гривень.

Велосипедом можна буде користуватися не більше 12 годин на день. Якщо велосипед не буде повернутий протягом 12 годин, буде нараховано штраф в розмірі однієї тисячі гривень. Неповернення велосипеда протягом 24 годин вважається крадіжкою. В такому випадку користувач блокується у системі, з нього стягується штраф у розмірі 15 тис. грн, та відбуваються відповідні процесуальні дії.

Система велопрокату столиці спочатку буде розрахована на 33 велостанції, які розмістять біля станції метро «Лук’янівська», на Оболонському проспекті біля ст. м. «Почайна», станцій метро «Арсенальна», «Оболонь», «Мінська», «Героїв Дніпра», «Лівобережна», «Харківська», «Позняки», «Осокорки», «Тараса Шевченка», «Контрактова площа» на Верхньому Валу, біля Київського велотреку, Михайлівській, Контрактовій та Поштовій площах, на Райдужному масиві, Русанівській набережній та інших місцях.

Сьогодні у прокатному велопарку столиці – 100 велосипедів, а до кінця наступного року його обіцяють збільшити до 2 000 байків.

Паралельно із запуском пілотного проекту, міська влада проведе інвестиційний конкурс, на якому визначать оператора або операторів, які впроваджуватимуть у Києві систему bike sharing на 300 велостанцій. Проект – інвестиційний, і місто коштів не витрачає.

Також під час презентації системи громадського велопрокату презентували і концепцію розвитку велоінфраструктури Києва до 2020 року. Вона, зокрема, передбачає облаштування 64 вулиць столиці таким чином, аби велосипедистам було комфортно ними пересуватися. Також у місті створять три магістральних веломаршрути, встановлять велопарковки біля комунальних закладів міста.