З 1 вересня кожен новонароджений отримає «бебі-бокс». Що в нього входить

Автор:
Анастасія Котова
Дата:

kaksplus.fi

З першого вересня 2018 року при народженні дитини кожна родина отримуватиме від держави спеціальний дитячий набір, так званий «бебі-бокс» («пакунок малюка»). Міністерство соціальної політики визначило деталізований перелік дитячих товарів загальною вартістю до п’яти тисяч гривень для комплектування одноразової натуральної допомоги.

Як повідомляє прес-служба міністерства, у «бебі-бокс» входитимуть 25 необхідних речей для новонароджених, таких як:

— Підгузки одноразові для новонароджених, від 2 до 5 кг, та не менше 94 штук в упаковці.

— Серветки вологі одноразові для дітей від 0 років, гіпоалергенні, PH-нейтральні, без запаху, та не менше 56 штук в упаковці.

— Пелюшка ситцева, розмір 80 x 95 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %)

— Пелюшка фланелева, розмір 90 x 110 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %)

— Пелюшка муслінова, розмір 70 x 70 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %)

— Пелюшка багаторазова вологостійка, розмір 60 х 80 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %)

— Шапочка, стовідсоткова бавовна, розмір 0 - 3 місяці

— Шапочка, стовідсоткова бавовна, розмір 3 - 6 місяців

— Боді з коротким рукавом: розміри 50 - 56 см; 56 - 58 см

— Боді з довгим рукавом, трикотаж, стовідсоткова бавовна: розмір 50 - 56 см; 56 - 58 см

— Штани-повзунки із закритими носочками, стовідсоткова бавовна: розмір 50 - 56 см; 56 - 58 см

— Чоловічки з довгим рукавом та штанцями: розмір 50 - 56 см; 56 - 58 см

— Шкарпетки, частка бавовни у виробі не менше 90 відсотків, розмір 0 - 3 місяці

— Термометр для води та термометр для тіла електронний, з гумовим наконечником

— Ножиці манікюрні дитячі з тупими наконечниками (безпечні), виготовлені з нержавіючої медичної сталі

— Прокладки для лактації, не менше 60 штук в упаковці

— Ковдра тепла/демісезонна, наповнювач - стовідсоткова бавовна, зовнішня тканина - також стовідсоткова бавовна, розмір 90 x 120 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %)

— Плед-ковдра, 100% трикотаж, бавовна, розмір 60 x 80 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %)

— Матрац, склад за міжнародними нормами, розмір 42 x 70. Розмір матрацу (периметр) має збігатися з розміром (периметром) дна коробки-колиски

— Рушник махровий для купання з кутком, розмір 100 x 100 см (допускається зміна розмірів +/- 10 %), вироблений з натурального матеріалу

— Іграшка-брязкальце розвиваюча, виготовлена із пластику зі сертифікатом, що дозволяє використання дитячих іграшок, без дрібних деталей

— Крем із вмістом ланоліну 100 %

— Рідке мило-шампунь дитяче з дозатором, універсальне, від 0 років, без парабенів, гіпоалергенне, без запаху, 500 мл.

— Весь комплект буде упакований в коробку-колиску з міцного картону, розміром 43×70×27 см. Зазначена коробка виготовляється з міцного гофрокартону з кашировкою та повнокольоровим друком на дно та кришку коробки. А для зміцнення конструкції, в дно та бокові стінки мають бути додані окремі вставки.

Окрім одягу та інших важливих для дитини речей, пакунок також міститиме інформаційні матеріали, які допоможуть батькам у питаннях найкращого догляду за дитиною.

«Пакунок малюка» є безповоротною адресною соціальною допомогою, та видаватиметься по одному на кожну дитину. Отримати його зможуть мати, батько, родичі або патронатний вихователь новонародженої дитини. Пакунок надаватиметься кожній родині при виписці з пологового будинку.

Надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів на надання допомоги при народженні дитини за рахунок субвенції є структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних та Київської міської держадміністрацій.

Зараз в Україні сума допомоги під час народження дитини становить 41 280 грн, із яких 10,3 тис. виплачують одразу, а протягом наступних 36 місяців – ще по 860 грн. За даними уряду, щороку в Україні народжується приблизно 400 тисяч малюків. З 1 січня 2019 року Кабмін вводить щомісячні виплати компенсацій за наймання няні в розмірі близько 1,5 тис. грн до трирічного віку малюка.