У Європі все більш упевнені, що зможуть озброїти Україну самостійно. Огляд матеріалів іноземних медіа 4 червня

Автор:
Антон Семиженко
Дата:

«Бабель»

Свідчення, що США віддаляються від підтримки України, ― це перший випадок відсутності міністра оборони США на зустрічі в форматі «Рамштайн», де традиційно обговорюють формати військової підтримки України. Піт Гегсет проігнорував зустріч ― при тому, що він має прибути до Європи завтра, щоб поспілкуватись із міністрами оборони країн-союзників. Це різкий контраст з американськими чиновниками часів Джо Байдена, які зазвичай головували на засіданнях «Рамштайну».

Цього разу зустріч очолювали представники Німеччини та Великої Британії ― однак на ній не бракувало оптимізму, пише The New York Times. У Європі зростає впевненість, що підтримка України ― критична для подальшого спокою на континенті, бо якщо дати Росії перемогти, вона розширить вплив щонайменше на Центральну Європу і продовжить бути джерелом нестабільності. Так само європейські союзники України впевнені, що мають достатньо засобів для підтримки Києва, принаймні в найближчому майбутньому, пише видання. Сума військової допомоги від країн Європи лише на поточний рік сягає щонайменше €23 мільярдів, причому значна частина цих грошей іде на розвиток виробництва в Україні, оскільки наша індустрія швидша і гнучкіша. Європа вже цілком покриває потребу Києва в артилерійських снарядах, пише видання,― як завдяки нарощуванню виробництва, так і через купівлю у третіх країнах за чеською моделлю. Фактично Європа може замінити для України всю американську допомогу, окрім трьох речей: розвідувальні дані, ППО та високоточні снаряди Himars.

Наразі Україна має вісім систем Patriot, однак зазвичай одночасно працювати можуть лише чотири з них ― решта перебувають на поточному обслуговуванні чи ремонті. Європа може надати системи SAMP/Т, однак балістику ними не збити. Аналогічних HIMARS систем у Європі теж немає. Тож європейські союзники сподіваються, що теперішня адміністрація США принаймні дозволить купувати зброю для України. Розвідувальними ж даними США, попри всю критику Трампом Києва, продовжують ділитись.

Представники Європи не очікують від росіян значних проривів фронту цього літа ― сподіваючись, що Сили оборони встоять, зокрема завдяки безпілотникам. «Росіяни завжди сподіваються, що наступна наступальна операція таки дасть відчутний результат, ― каже виданню почесний професор з досліджень війни Лондонського Кінгс-коледжу Лоуренс Фрідман. ― Але цього все ніяк не стається. І кращої ідеї, ніж закидати фронт людьми, вони не знаходять». Із січня минулого року росіяни захопили 1% території України, поклавши величезну кількість солдатів. Фрідман зазначає, що цього місяця загальна кількість убитих, поранених і зниклих безвісти окупантів сягне одного мільйона ― посилаючись не лише на українські, але й на британські дані.

Також світ продовжує оцінювати, що означає для нього операція «Павутина». Детальніше про це та інше ― у продовженні огляду, доступному для тих, хто підтримує нас на Patreon.