У Вʼєтнамі заборонили продавати останній друкований випуск журналу The Economist для Азії — на обкладинці зображений лідер країни То Лам з двома зірками на очах на червоному тлі і підписом «Людина з планом для Вʼєтнаму».
Про це пише Reuters із посиланням на джерела у двох місцевих дистрибʼюторів газет і журналів.
У підзаголовку головного матеріалу про Вʼєтнам написано: «Жорсткий чоловік Комуністичної партії має врятувати велику історію успіху Азії».
The Economist
Керівниця компанії-дистриб’ютора Ngay Moi розповіла, що їм наказали прибрати з обкладинки й усередині журналу матеріал про То Лама. Згодом їм узагалі заборонили продавати цей випуск. Працівник іншого дистриб’ютора — Global Book Corporation — повідомив, що міністерство, яке відповідає у В’єтнамі за публічну інформацію, заборонило поширення саме цього номера журналу, але причини не пояснило.
Заборона на книги, фільми, твори, медіа у Вʼєтнамі — не новина. У країні, керованій комуністами, регулярно трапляються випадки цензури. Країна посідає 173 місце зі 180 в індексі свободи преси, який створює організація «Репортери без кордонів».
Зараз В’єтнам — важливий промисловий центр Південно-Східної Азії — намагається зберегти економічне зростання, попри торговельну напруженість із США та можливі негативні наслідки для експорту.
У журналі The Economist То Лама зобразили амбітним політиком, який вийшов із системи безпеки та має стати реформатором, щоб оновити економічну модель держави. Обкладинку активно обговорювали в соцмережах: хтось хвалив позитивний образ країни, інші критикували журнал за те, що назвав Ламу жорстким і цим нібито принизив політичні процеси у В’єтнамі.