Китайські державні нафтові компанії в березні обмежили імпорт російської нафти: два імпортери припинили закупівлі, а два інші — скоротили обсяги. Це через санкції США проти Росії.
Про це пише Reuters зі посиланням на джерела.
Поставки російської нафти найбільшим покупцям — Індії та Китаю — різко впали після того, як колишня адміністрація США часів Джо Байдена 10 січня 2025 року ввела санкції проти російських виробників «Газпром нафти» і «Сургутнафтогаз», страховиків і понад сотні танкерів.
У березні китайські держкомпанії Zhenhua Oil і Zhenhua Oil призупинили закупати нафту з РФ, яка завантажувалася цього місяця. Вони занепокоєні відносинами з компаніями, що потрапили під санкції.
У Пекіні чекають на «чітку картину» щодо угоди про припинення вогню в Україні. Закупівлі нафти планують відновити, якщо переговори призведуть до помʼякшення або скасування санкцій США проти нафти з Росії.
На «Сургутнафтогаз» і «Газпром нафту» припадає майже тритина морських перевезень основного сорту російської нафти з Далекого Сходу — ESPO. Разом вони експортують до Китаю приблизно 1,2 мільйона метричних тонн на місяць.
- Попри західні санкції, які спрямовані на обмеження доходів Москви, китайські держкомпанії є головними покупцями російської нафти. Вони закуповують майже половину російського експорту до Китаю — приблизно 1,3 мільйона барелів на день, решту купують незалежні нафтопереробні заводи. Росія залишається найбільшим постачальником нафти до Китаю, забезпечуючи 20% імпорту нафти в країні.
- США також заборонили оплачувати російську нафту через підсанкційні банки. Це може бути тактика переговорів, щоб припинити війну в Україні.