Американські медіа продовжують пояснювати новій владі та частині суспільства США, чому успіх нових «Мінських угод» чи підкорення України Росією неможливі. На перші навіть якщо погодяться в Києві ― оскільки Трамп бачить це як найшвидший спосіб завершити активну фазу бойових дій і може знайти способи натиснути на Україну ― то це перемирʼя не буде тривалим, пише The New Yorker. Позиції сторін досі занадто далекі, щоб дійти до якогось стабільного рішення, росіяни точно не дотримуватимуться домовленостей і намагатимуться провокувати, а українці готові та прагнутимуть боротися далі. Не більше шансів на успіх і у випадку, якщо Трамп вирішить повністю «здати» Україну Путіну ― про це пише Foreign Affairs. По-перше, без бою цього не станеться ― а росіяни з величезними труднощами захопили пʼяту частину українських земель і в масштабах країни за останні два роки своїх територій майже не розширили. По-друге, на окупованих територіях досі триває опір ― і складно навіть уявити, як росіяни зможуть контролювати, приміром, Київ чи центральні регіони України. Це потребуватиме величезних ресурсів і жорстоких репресій, які швидко не реалізуєш. Тож, підсумовують автори статті, тактика Трампа діяти в угоду росіянам не призведе до успіху й точно не завершить війну навіть у довгостроковій перспективі. Щоб війна завершилась, треба вгамувати Росію, а не Україну, яка просто захищається, підсумовує матеріал видання.
Тим часом The Atlantic спробувало перевірити, як змінились настрої серед конгресменів-республіканців. Журналісти медіа розіслали кожному конгресмену питання, чи є Путін диктатором і чи це Росія почала війну з Україною. Іще два роки тому більшість із них відповіли б чітким «так» на обидва запитання. Зараз, на тлі влади Дональда Трампа, який відмовився від проукраїнської позиції Білого дому, і більшість республіканців Капітолію реагують мляво, боячись чітко сказати, хто ворог і який він.
Також варті уваги матеріал The New York Times про пропоновану угоду про видобуток рідкоземельних металів: її називають «рекет-дипломатією». ABC News пише про те, що українські корисні копалини можуть бути не таким і привабливим активом, оскільки сучасну оцінку їх запасів давно не проводили, частина з них не такі вже й потрібні у виробництві, а деякі може бути складно й дорого видобувати. І The Economist звертає увагу на стабільно глибоку проблему з пошуком нових бійців для українських Сил оборони.