Приблизно із середини січня північнокорейські війська на Курщині вже не спостерігаються ― і гонконгське видання South China Morning Post опублікувало матеріал із припущеннями, чому так сталося. Головна версія, яку виданню підтверджують і китайські, і південнокорейські співрозмовники, полягає в тому, що керівництво КНДР злякалося кількості жертв серед своїх військових. Із 11-тисячного контингенту за три тижні боїв загинули щонайменше тисяча людей ― це дуже високий показник. Мінімум двоє північнокорейців потрапили в полон ― це була велика моральна перемога України й, відповідно, поразка Росії та КНДР. Ці бійці, а також інші затримані північнокорейці та виявлені в них документи, можуть стати джерелом цінних даних, які Кім Чен Ин волів би не розголошувати. Тому бодай якийсь час росіяни воюватимуть без десанту з КНДР.
Можливо, північнокорейці ще повернуться на фронт ― коли їх навчать, як краще взаємодіяти з росіянами чи уникати уражень FPV-дронами. Та навіть якщо КНДР у цій війні вже не проявиться у вигляді живої сили, експерти кажуть, що Пхеньян продовжить постачати Москві зброю ― доки отримуватиме за це харчі, пальне і технології, яких потребує.
Також у SCMP звертають увагу на все частіші та успішніші українські дронові атаки на Росію. Можливо, додаткова потреба росіян у ППО призведе до залучення північнокорейців в іншій ролі. Вони служитимуть у тилу операторами розрахунків протиракетних комплексів, які теж надасть Пхеньян. Так чи інакше, очевидно, що участь північнокорейських солдатів виявилася геть не такою успішною, як передбачалось, і два злочинні режими переосмислюють формат співпраці.
Це лише частина огляду. Більше вартих уваги публікацій про російсько-українську війну доступні підписникам нашого Patreon.