У записці генеральної прокурорки Пем Бонді, опублікованій у її перший день на посаді, йдеться, що Task Force KleptoCaptur тепер зосередиться на боротьбі з наркокартелями та міжнародними бандами.
«Ця політика вимагає фундаментальної зміни мислення та підходу», — написала Бонді в директиві й додала, що ресурси, які зараз виділяються на санкції і арешт активів олігархів, перенаправляють на протидію картелям.
Група Task Force KleptoCaptur запрацювала після початку повномасштабної російсько-української війни за часів адміністрації Джо Байдена і карала соратників Путіна, а також тих, хто допомагав обходити санкції і порушувати експортний контроль.
KleptoCaptur висунула обвинувачення проти Олега Дерипаски
Олег Дерипаска контролює або володіє значними частками груп компаній Rusal (один із найбільших світових виробників алюмінію), «Базовий елемент», «Ен+ груп». Він володіє військово-промисловою компанією, що контролює російські підприємства з виготовлення бронетехніки — у подальшому збройні сили РФ використовують її у війні проти України. Він також під санкціями США.
та Костянтина Малофєєва
Костянтин Малофєєв — власник православного телеканалу «Царгород ТБ». США звинуватили його у фінансуванні сепаратистів в окупованому Криму. Малофєєв потрапив під санкції Вашингтону у 2014 році, у 2022 році його звинуватили в порушенні санкцій.
за ймовірне порушення санкцій, а також конфіскувала яхти, які належать підсанкційним олігархам Сулейману Керімову
Керімов перебуває під санкціями США через звинувачення у відмиванні грошей та його роль в російському уряді. У лютому 2022 року, коли РФ почала масштабне вторгнення в Україну, Керімов разом з кількома мільярдерами зустрічалися з Путіним.
та Віктору Вексельбергу
Один з найбагатших людей Росії — власник групи компаній «Ренова». Під санкціями США з 2018 року.
.
Справи, які вже є в роботі групи, ймовірно, продовжать, але її діяльність більше не буде централізована в штаб-квартирі Міністерства юстиції.