У соцмережі X зʼявилася нова модель генератора зображень на основі ШІ

Автор:
Ліза Бровко
Дата:

Соцмережа Ілона Маска X (раніше Twitter) додає до помічника Grok нову модель генератора зображень на основі штучного інтелекту під назвою Aurora, яка створює реалістичні картинки.

Про це пише Tech Crunch.

Aurora доступна через вкладку Grok у мобільних застосунках та у браузері, вона може створювати зображення публічних і захищених авторським правом людей чи персонажів, як-от Міккі Мауса. Tech Crunch протестував Aurora і зʼясував, що модель відмовилася створювати зображення оголеного тіла, але погодилася на зображення закривавленого [Дональда] Трампа».

Презентація Aurora відбулася після того, як X зробив Grok безкоштовним для всіх користувачів. Раніше помічник був закритий за підпискою X Premium за $8 на місяць. Тепер усі охочі можуть надсилати до Grok до 10 повідомлень кожні дві години та створювати до трьох зображень на день.

Aurora створює доволі фотореалістичні зображення, але все одно залишаються проблеми. Користувачі X опублікували зображення, на яких об’єкти неприродно зливаються разом. Також Aurora малює людей без пальців — усім генераторам зображень складно створювати руки.

У березні 2024 року Ілон Маск оприлюднив вихідний код Grok і заявив, що чат-бот вже «шукає правду». Слово Grok придумав письменник-фантаст Роберт А. Хайнлайн ще в 1961 році. Воно зустрічається в його романі «Чужинець на чужій землі». Зараз цей термін використовують у технічних колах на ознаку глибокого розуміння.