Команда обраного президента США Дональда Трампа обговорює можливість прямих переговорів із лідером КНДР Кім Чен Ином.
Про це пише Reuters із посиланням на джерела.
Так сподіваються надати відносинам Вашингтону і Пхеньяну новий стимул, щоб знизити ризики збройного конфлікту. Залишається незрозумілим, який результат принесуть дипломатичні зусилля — обговорення тривають, а Трамп поки не прийняв остаточного рішення.
Як на таку ініціативу відреагують у Північній Кореї, також невідомо. За президентства Джо Байдена КНДР ігнорувала заклики почати переговори без попередніх умов, а Кім Чен Ин обріс набагато тіснішими відносинами з Росією.
Початковою метою Трампа могло б стати відновлення базових контактів між США і КНДР, але, як зазначають співрозмовники Reuters, майбутні політичні цілі не визначені. Це питання може відійти на другий план порівняно з більш нагальними зовнішньополітичними проблемами, такими як війни в Україні та на Близькому Сході.
За час першого президентського терміну Трампа лідери США і КНДР зустрічалися тричі. Перша зустріч пройшла в Сінгапурі, друга — в Ханої, а третя — на кордоні між КНДР і Південною Кореєю в демілітаризованій зоні. Як пише Reuters, дипломатичні зусилля не принесли конкретних результатів, незважаючи на запевняння Трампа, що він і глава КНДР «закохалися одне в одного».
Крім цього, минулого тижня Трамп запропонував Алекса Вонга на посаду заступника радника з національної безпеки. Під час першого президентського терміну Трампа Вонг був заступником спецпредставника США щодо КНДР. За словами Трампа, Вонг допомагав вести переговори про саміт Трампа і Кім Чен Ина.
- У середині листопада 2024 року Кім Чен Ин звинуватив США у зростанні напруженості та провокаціях. За його словами, Корейський півострів ніколи не стикався з таким високим ризиком ядерної війни.