Різниця в рейтингах між Камалою Гарріс та Дональдом Трампом перебуває на межі статистичної похибки, і немає питання в політичних програмах, що відрізняє цих кандидатів більше, як їхня позиція щодо України. Однозначна, фактично пропутінська позиція Трампа іде врозріз із традиційним ставленням Республіканської партії США до Росії ― відтак чимало політиків та виборців цієї партії відмовляються від кандидата-республіканця і або не голосують взагалі, або підтримують проукраїнську демократку Гарріс. У підсумку, якщо Трамп програє вибори президента, українське питання може стати головною причиною цього, пише видання Rolling Stone.
У великому матеріалі журнал спілкувався і із соціологами, і з виборцями-республіканцями, і з антитрампівськими активістами в партії. Соціологи відзначають, що серед республіканців підтримка України висока й перевищує 50%. Опитані медіа виборці кажуть, що Трамп «нівелює цінності в партії, яка завжди відзначалася тим, що має цінності». А активісти, як виявилось, навіть збирають групи на кшталт Republican Voters Against Trump («Виборці-республіканці проти Трампа»), де в аргументації використовують слова вихідця з України. Нікіта зі штату Джорджія каже, що у 2016-му він голосував за Трампа, а в 2024-му голосуватиме за Гарріс, бо «налаштований дуже проти позиції Трампа щодо України». Також видання пише про групу ветеранів-військових, які традиційно підтримують республіканську партію й обʼєднались задля лобіювання підтримки України.
Демократи зловили цю хвилю ― і розраховують перехопити бодай якісь із голосів республіканців. Так, під час єдиних теледебатів Камали Гарріс із Дональдом Трампом демократка у своїх заявах згадала про 800 тисяч вихідців із Польщі, які проживають у ключовому «хиткому штаті», Пенсильванії. Як і українці, поляки розуміють загрози від Росії. І вони здебільшого не підтримують Путіна та його війну. Тому голосувати за Трампа їм складно.
Відверта відмова Трампа захищати Україну й брехливі твердження, що це Київ винен у розвʼязаній Москвою війні, надмірні навіть «у найчервоніших південних штатах», пише Rolling Stone, апелюючи до традиційного кольору Республіканської партії. Протягом останніх місяців підтримка України у США зростає ― і кількість американців, які готові підтримувати Україну, «скільки це буде потрібно», так само зростає. Тож у політичному сенсі Трамп, імовірно, робить помилку.
Україна теж це розуміє і намагається використати, пише видання. Серед республіканців чимало впливових представників євангелістських церковних течій ― наприклад баптистів. Саме через них Україна змогла вийти на спікера Палати представників Майка Джонсона й переконати його підтримати виділення Києву допомоги у квітні. Із цим розрахунком у Києві цьогоріч відбувся молитовний сніданок ― цінна для євангелістів подія, яка вперше була за участі Володимира Зеленського та з привітанням колишнього віцепрезидента США Майка Пенса. Українці вибудовують відносини з Республіканською партією в обхід Трампа. І це може в підсумку виявитись виграшною стратегією, пише видання.
Це лише частина огляду. Про ще чотири матеріали, що стосується російсько-української війни, читайте на нашому Patreon.