Українські аграрії активно відроджують і розвивають коноплярство у промислових цілях.
Про це повідомив директор Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак після того, як відвідав господарства Хмільницького району Вінницької області.
Вирощування конопель може також вплинути на розвиток суміжних галузей — харчової, легкої та целюлозно-паперової. Це стало можливо зараз, тому що ухвалили закон про легалізацію медичного канабісу.
За словами Віштака, культивування конопель сприяє аерації
Інститут лубʼяних культур НААН України та Інститут сільського господарства північного сходу НААН України володіють різними сортами конопель. І ще 11 приватних агропідприємств займаються вирощуванням насіннєвого матеріалу конопель.
Що відомо про легалізацію медичного канабісу
Закон про легалізацію медичного канабісу набув чинності 16 серпня. Він врегульовує його обіг в медичних і промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності.
У МОЗ зазначають, що медичний канабіс ефективний для лікування понад 50 патологічних станів: хронічного болю, артриту, ревматизму, епілепсії, хвороб Альцгеймера і Паркінсона, діабетичної нейропатії, різних форм склерозу тощо. І додають, що канабіс у медичних цілях використовують у 56 країнах світу.