Телескоп «Хаббл» показав галактику NGC 4951 — це спіральна галактика, розташована за 49 мільйонів світлових років від Землі в сузірʼї Діви.
Про це пише Європейське космічне агентство.
Дані, які використали для створення цього зображення, телескоп отримав під час вивчення руху матерії та енергії в сусідніх галактиках.
Астрономи пояснюють, що галактики безперервно проходять цикл зореутворення, під час якого газ у них утворює молекулярні хмари. Із часом нові зірки розсіюють хмари, з яких утворилися, за допомогою потужного випромінювання або зоряного вітру. Цей процес називається зворотним звʼязком.
Газ, що залишився, формує нові хмари в інших місцях. Кругообіг рухомої матерії та енергії визначає, як швидко галактика утворює зірки і як швидко вона спалює запаси газу — тобто фактично, як вона еволюціонує протягом свого життя.
Галактику NGC 4951 класифікують як галактику Сейферта — як надзвичайно енергетичний тип з активним галактичним ядром. Такі галактики живляться надмасивними чорними дірами, які генерують випромінювання по всьому електромагнітному спектру і дають яскраве сяйво галактикам.