У Берні затримали швейцарського військового, який воював за Україну. Йому загрожує ув’язнення

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

У швейцарському місті Берн поліція затримала громадянина Швейцарії, 36-річного Йона Нейдхарта, який два роки воював в Україні в складі Інтернаціонального легіону і був кулеметником.

Про це пише швейцарське видання Blick, журналісти якого були присутні на затриманні.

Нейдхарт приїхав здатися поліції добровільно, чого там не очікували. Швейцарія нейтральна країна, тому її громадянам за службу в іноземній армії загрожує до трьох років ув’язнення. Нейдхарт сказав журналістам, що приїхав додому під Глобальний саміт миру щодо України, який розпочався на курорті Бюргеншток 15 червня. Він хоче привернути увагу до України.

«Я з нетерпінням чекаю свого арешту. Я вірний своєму рішенню боротися за Україну, а отже, за демократію», — сказав він, коли прибув до Берна на автобусі.

Саміт він назвав жартом і каже, що дійсно допомогти Україні можна, лише давши державі змогу перемогти Росію на полі бою, а тільки потім вести переговори.

Нейдхарт розповів, що не боїться вʼязниці. Він пожартував, що після двох років на фронті може «спати де завгодно». «Я хочу розбудити Швейцарію і дати зрозуміти людям, наскільки важливою є боротьба України», — наголосив Нейдхарт.

  • Йона Нейдхарт народився в Цюріху, працював вчителем середньої школи, а з 9 березня 2022 року воював в Україні у складі Інтернаціонального легіону. Разом з бійцями-іноземцями він пережив обстріл Яворівського полігону, пройшов Харківський контрнаступ, воював на Луганщині та під Бахмутом. У квітні 2024 року він дав велике інтервʼю українському «Радіо Свобода».