ЗМІ: G7 вимагає від Росії виплатити Україні $486 мільярдів компенсації за шкоду

Автор:
Софія Телішевська
Дата:

Росія має компенсувати Україні збитки в розмірі $486 мільярдів, заявили лідери G7. Наразі політики оцінюють законні шляхи, щоб стягнути з Москви ці гроші.

Витяги з тексту декларації наводить італійське агентство ANSA.

«Росія має припинити свою незаконну агресивну війну і заплатити за заподіяну Україні шкоду. За даними Світового банку, ця шкода вже перевищує $486 мільярдів. Російські активи на Заході залишаться замороженими, поки конфлікт не припиниться, а вказана сума не буде виплачена Києву. Країни G7 готові також надати Україні кредит на $50 мільярдів, виплати за яким здійснюватимуться з доходів за замороженими російськими активами», — зазначено в заяві.

Крім того, G7 обіцяють продовжувати тиск на прибутки Росії від торгівлі сировиною та енергоносіями.

Лідери наголосили на непохитній підтримці України та пообіцяли й надалі надавати Києву військову, фінансову і гуманітарну допомогу.

  • Країни G7 уже понад рік ведуть дебати, чи можна конфіскувати російські активи, не підриваючи довіри до міжнародної фінансової системи. Проти такого кроку виступають деякі члени ЄС, які побоюються судових позовів з боку Росії. У ЄС хочуть передати Україні тільки доходи від активів (премʼєр-міністр України Денис Шмигаль оцінював їх у €5–8 мільярдів лише цьогоріч). У Великій Британії запропонували «позичити» Україні всі заморожені російські активи за умови, що якщо Росія виплатить репарації Україні, заморожені кошти їй повернуть.