В одній із земель Німеччини в школах почнуть вивчати українську як другу іноземну

Автор:
Оля Березюк
Дата:

З наступного навчального року в школах Гессену планують розпочати вивчення української як другої іноземної мови. Це перша федеральна земля Німеччини, яка вирішила піти на такий крок.

Про це пише Deutsche Welle.

Земельне міністерство у справах культів, яке відповідає також за освіту й культуру, 24 травня оголосило конкурс на заповнення вакансій майбутніх спеціалістів і вчителів. Вивчення української у школах Гессену має розпочатися з наступного навчального року (2024/2025).

У Німеччині фіксуються непоодинокі випадки, коли українські школярі-біженці змушені залишати навчання в гімназіях і переходити до школи нижчого рівня саме через необхідність вчити німецьку мову й тому, що учні не знають іншої іноземної мови, окрім англійської.

Це позбавляє школярів можливості отримати Abitur — атестат, необхідний для вступу до вищого навчального закладу. Хоча в школах інших федеральних земель також існують окремі мовні програми для вивчення української мови, вона не є обовʼязковою для вивчення другою іноземною мовою.

Спершу вивчення української буде пілотним проєктом: перші школи, де навчається багато українських учнів, мають розпочати випробувальний етап наступного навчального року. Подібний пілотний проєкт наразі реалізується з турецькою мовою.

  • За даними земельного міністерства у справах культів, у Гессені живуть близько 20 тисяч учнів і понад 300 вчителів з України.