У Швеції тисячі пропалестинських протестувальників вийшли на демонстрацію проти участі Ізраїлю в «Євробаченні»

Автор:
Ліза Бровко
Дата:

Тисячі пропалестинських протестувальників вийшли на демонстрацію у шведському місті Мальме, де проходить «Євробачення-2024», проти участі Ізраїлю в конкурсі.

Про це пише AP.

Протестувальники розмахують зелено-біло-червоними палестинськими прапорами, скандують «Від річки до моря Палестина буде вільною!», «Ізраїль — терористична держава», запалюють димові факели.

На протесті також присутня шведська активістка Ґрета Тунберг.

«Неприйнятно, щоб Швеція організовувала це «Євробачення», а Ізраїль брав участь у конкурсі», — сказала мешканка Мальме палестинського походження.

Пропалестинські протестувальники також планують знову провести демонстрацію 11 травня — у день фіналу «Євробачення».

Організатори конкурсу, які прагнуть зробити «Євробачення» неполітичною подією, відмовилися забороняти Ізраїлю виступати, але все ж попросили Ізраїль змінити текст пісні, яка спочатку називалася “October Rain” («Жовтневий дощ»), натякаючи на напад ХАМАС 7 жовтня. Пісню перейменували на “Hurricane” («Ураган»). Ізраїль представляє 20-річна співачка Еден Голан.

  • 68-й пісенний конкурс «Євробачення», участь у якому беруть представники 37 країн, проходить у травні у шведському місті Мальме. Півфінали «Євробачення-2024» проводять на стадіоні Malmö Arena 7 та 9 травня, гранд-фінал конкурсу відбудеться у суботу, 11 травня.
  • На першому півфіналі Україна пройшла до гранд-фіналу «Євробачення-2024», а разом з нею ще Сербія, Португалія, Словенія, Литва, Фінляндія, Кіпр, Хорватія, Ірландія та Люксембург.