Єгипет повернув фрагмент статуї фараона Рамзеса II віком 3 400 років. Її викрали понад 30 років тому

Автор:
Олександра Опанасенко
Дата:

Єгипет повернув фрагмент статуї віком 3 400 років із зображенням голови фараона Рамзеса II. Її викрали й вивезли з країни понад три десятиліття тому.

Про це пише Reuters.

Зараз статуя зберігається в Єгипетському музеї в Каїрі, але її поки що не виставили для огляду. Її треба відреставрувати.

Федеральне міністерство культури Швейцарії

Цей фрагмент спочатку був частиною великої скульптури, що зображала фараона поруч з різними божествами Стародавнього Єгипту. Його незаконно вивезли з храмового комплексу Рамзеса II у священному місті Абідосі більш як 30 років тому. Точна дата крадіжки невідома, але очільник Єгипетського департаменту репатріації старожитностей Шаабан Абдель Гавад каже, що статую могли викрасти наприкінці 1980-х або на початку 1990-х років.

Єгипетська влада помітила артефакт, коли його виставили на продаж на виставці в Лондоні у 2013 році. Згодом викрадений фрагмент перевезли до Швейцарії через кілька інших країн, перш ніж його відстежили і повернули під час розслідування, проведеного в Женеві.

Єгипет співпрацював зі швейцарською владою, щоб повернути статую. Минулого року Швейцарія передала артефакт єгипетському посольству в Берні, але лише зараз статуя повернулася в Єгипет.

  • Рамзес ІІ Великий — єгипетський фараон. Правив Єгиптом з 1279 до 1213 року (66 років) і мав неабиякий авторитет у підданих. Завоював Палестину і Ліван. Одружився з донькою хеттського царя Хаттусілі III, щоб скріпити мирну угоду. Мав понад 160 дітей від багатьох жінок.