У Копенгагені горить найстаріша біржа у світі

Автор:
Софія Телішевська
Дата:

В одній з найвідоміших будівель данської столиці — Старій фондовій біржі Копенгагену — спалахнула пожежа. Про це першою повідомила Данська торгова палата, яка використовує будівлю як свою штаб-квартиру.

Вогонь вже обвалив 56-метровий шпиль у формі переплетених хвостів чотирьох драконів.

«Жахливі картини з Біржі. Так сумно. Знакова будівля, яка багато значить для всіх нас ... Наш власний Нотр-Дам», — зазначив міністр оборони Троельс Лунд Поульсен.

Люди намагались врятувати історичні артефакти, виносячи їх з палаючої будівлі. На момент пожежі історична споруда перебувала на ремонті.

За словами представників пожежної служби Копенгагену, будівельні риштування навколо споруди ускладнювали доступ рятувальників до полумʼя, а мідний дах повністю охопив вогонь.

«400 років данської культурної спадщини у вогні», — написав міністр культури Данії Якоб Енгель-Шмідт.

Нині у будівлі більше не розміщується Данська фондова біржа, але вона слугувала штаб-квартирою Данської торгової палати.

Про причини пожежі та постраждалих поки не повідомляють. Поліція Копенгагену закликала людей уникати поїздок у внутрішній частині міста.

  • Фондова біржа Берсен — одна з найстаріших будівель, розташована в самому центрі Копенгагену. Її будівництво завершили 1625 року. Фондову біржу було зведено за наказом Крістіана IV, а її головною особливістю був 56-метровий шпиль.