МВС: На руках в українців від одного до пʼяти мільйонів одиниць зброї

Автор:
Ліза Бровко
Дата:

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко сказав, що зараз в українців на руках може бути від одного до пʼяти мільйонів одиниць зброї.

Про це передає Укрінформ з Конгресу місцевих і регіональних влад при президентові України.

Очільник МВС також наголосив, що в українців, окрім зброї, є багато гранат, а ще громадяни незаконно зберігають трофейну техніку, тому відомство має «зробити все, аби ця зброя, ці боєприпаси потрапили на склади, щоб не наражати на небезпеку громадян».

За словами Клименка, майже вся зброя, яку видавали українцям, облікована.

Якщо Верховна Рада підтримає у другому читанні законопроєкт про трофейну зброю, то кожен громадянин муситиме віднести її до поліції та зареєструвати. Ідеться про проєкт закону № 9538 «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України», мета якого — покращити порядок отримання, декларування і поводження з вогнепальною зброєю.

До закінчення воєнного стану українці зможуть зберігати трофейну зброю з боєприпасами в себе, а після — або здати, або вихолостити, або переробити на дозволений вид зброї.

Ігор Клименко додав, що тільки коли в Україні вдасться виховати в людей культуру використання зброї, тоді мова йтиме про наступний крок щодо володіння нею.

  • Навесні 2022 року в застосунку «Дія» провели опитування щодо володіння зброєю. 58,75% учасників проголосували за те, щоб мати зброю для особистих потреб, 19,43% опитаних вважають, що зброю треба використовувати для спеціальних потреб, а 21,82% — проти володіння зброєю.