У Португалії склав присягу новий уряд меншості

Автор:
Софія Телішевська
Дата:

У Португалії новий уряд меншості на чолі з правоцентристським премʼєром Луїшем Монтенегро склав присягу. Сьогодні уряд, у складі якого 17 міністрів, збереться на перше засідання, повідомляє Reuters.

Новий премʼєр заявив, що уряд налаштований працювати до кінця свого мандата тривалістю 4,5 року та пообіцяв діяти «зі скромністю, патріотичним духом і відкритістю до діалогу», зазначивши, що чекає того ж від опозиції.

Премʼєр також пообіцяв докласти зусиль для боротьби з корупцією, заявивши, що це має бути «національною боротьбою».

Монтенегро пропонуватиме усім політсилам у парламенті спільно сформувати «порядок денний» на цьому напрямку, щоби орієнтовно за два місяці мати набір пропозицій, які після обговорень ляжуть в основу майбутніх законопроєктів.

Також премʼєр обіцяє зменшення податків для громадян і бізнесу, підвищення пенсій та заробітних плат для бюджетників.

  • Парламентські вибори у Португалії мали пройти у 2026 році, але в листопаді 2023 року соціаліст Антоніу Кошта оголосив про відставку на тлі розслідування місцевої прокуратури щодо ймовірних порушень проєктів із видобування літію та виробництва водню. Він став премʼєр-міністром у 2015 році. 10 березня 2024 року в країні пройшли дострокові парламентські вибори.