Жінка вперше подолала один з найскладніших ультрамарафонів у світі Barkley

Автор:
Софія Телішевська
Дата:

Британська бігунка Жасмін Періс стала першою жінкою, яка пробігла один із найскладніших марафонів у світі. Вона подолала Barkley Marathons (160 км) за 59:58:21. Жасмін є мамою двох дітей і науковицею.

Про це пише The New York Times.

The New York Times

Фініш марафону також став історичним — уперше дистанцію подолали аж пʼять учасників (стартували 40).

Екстремальний марафон проводиться в національному парку Фрозен (штат Теннессі). Це 100-мильний забіг (160 км) з постійними сходженнями і спусками та з часовим лімітом — 60 годин.

Один з найвідоміших ультрамарафонів у світі подолав і виходець з України — Ігор Верис (58:44:59), який представляє Канаду.

Загалом на фінішне пʼяте коло вперше в історії вийшли одразу сім спортсменів, а дистанцію вдалося подолати пʼятьом з них.

Від 1986 року, початку проведення марафону, і до 2023 року дистанцію з пʼяти кіл подолали лише 17 учасників. Рекордну кількість разів це зробив американець Джаред Кемпбелл — тричі, а найкращий час належить американцеві Бретту Мауну — 52:03:08 (2012 рік).

  • Barkley Marathons — це ультрамарафонська трейлова гонка, що проводиться щороку в парку Фрозен Хед (Frozen Head), штат Теннессі. Траса змінюється з року в рік, складається з п’яти циклів по 32 км, загальна дистанція 160 км. Якщо бігуни проходять три кола (96 км), це просто «веселий забіг» (fun run). Зазвичай два з перших чотирьох циклів виконуються за годинниковою стрілкою, а інші два – проти годинникової стрілки. Барклі вважається одним із найскладніших ультразабігів у Штатах, та й навіть у світі.