За день до «супервівторка» Верховний суд США вирішить, чи має право Трамп брати участь у виборах

Автор:
Софія Телішевська
Дата:

Четвертого березня Верховний суд США ухвалить один із висновків щодо правомірності участі колишнього президента країни Дональда Трампа у виборах 2024 року відповідно до 3 розділу 14-ї поправки.

Про це пише The Hill.

«У незвичному оголошенні Верховний суд дав зрозуміти, що оприлюднить принаймні один висновок у понеділок — сигнал, що судді можуть винести рішення у справі колишнього президента Трампа щодо 14-ї поправки, яка виключила його з виборчих перегонів у Колорадо», — йдеться в матеріалі.

Заяву оприлюднили у вихідний день, менш як за 24 години до оголошення висновку, тоді як зазвичай це робиться за кілька днів до засідання суду.

Крім того, понеділок — це день перед «супервівторком», коли відбуватимуться внутрішньопартійні праймеріз у 15 штатах, зокрема в Колорадо, де суд штату заборонив вносити прізвище Трампа до виборчих бюлетенів під час внутрішньопартійних голосувань.

У лютому Верховний суд заслухав аргументи щодо апеляції Трампа на рішення про дискваліфікацію його на праймеріз у Колорадо на підставі 14-ї поправки.

Видання зауважує, що ця справа — одна з десятків, що розглядаються по всій країні з метою недопущення Трампа до виборів, що повʼязано з його діями 6 січня 2021 року, коли відбувся штурм Капітолія.

«Судді, як правило, оголошують найважливіші висновки кожного терміну в травні та червні, але справа Трампа розглядається в прискореному порядку. Усні аргументи були заслухані 8 лютого, всього через кілька тижнів після того, як Верховний суд погодився слухати справу», — пише The Hill.

  • Чергові президентські вибори в США заплановані на 5 листопада 2024 року. Це будуть 60-ті президентські вибори в історії країни, на яких мають обрати 47-го президента США. Демократів на виборах представлятиме Джо Байден, який офіційно оголосив про намір балотуватися на другий строк у квітні 2023 року, а кандидата від Республіканської партії визначать за результатами праймеріз у липні 2024-го. Переможець попередніх виборів в Айові, Нью-Гемпширі, Неваді й Південній Кароліні зазвичай виграє номінацію від партії, тому до них прикута посилена увага. Утім, Трампа, який, за попередніми опитуваннями, лідирує, можуть усунути від участі у виборах через низку кримінальних обвинувачень.