Вартість біткоїна вперше з 2021 року сягнула рекордних $57 тисяч

Автор:
Олександра Амру
Дата:

Bартість біткоїна вперше з кінця 2021 року сягнула рекордних $57 тисяч завдяки попиту інвесторів через біржові фонди, а також подальші покупки криптовалюти компанією MicroStrategy Inc.

Про це повідомляє Bloomberg.

За вчорашній вечір вартість біткоїна зросла на 4,4% — до $57 039. Під ранок вівторка стрибок дещо втамувався, і вартість криптовалюти впала до $56 085.

Загалом з початку цього року вартість біткоїна зросла на 32% і продовжує зростати. Це підігріло спекулятивний апетит до менших токенів, як-от Ether і Dogecoin.

Такому зростанню біткоїна неабияк сприяє і те, що компанієя-розробник корпоративного програмного забезпечення MicroStrategy купує криптовалюту в рамках своєї стратегії. Учора в компанії повідомили, що цього місяця придбали ще майже три тисячі токенів. Зараз компанія володіє біткоїнами на приблизно $10 мільярдів.

«Ми не очікуємо значного відкату біткоїна з огляду на його прорив і позитивну динаміку в середньостроковій перспективі», — сказала засновниця компанії з інвестиційної аналітики Fairlead Strategies Кеті Стоктон.

За даними CoinGecko, загальна вартість усіх криптовалют зараз становить приблизно $2,2 трильйона — проти $820 мільярдів у 2022 році, коли FTX та інші криптоплатформи обвалилися.

Цьогоріч біткоїн перевершив традиційні активи, такі як акції та золото. Співвідношення ціни токена до дорогоцінного металу найбільше за понад два роки.

Учора у США подорожчали й акції компаній, повʼязаних із криптовалютами. Акції MicroStrategy зросли на 16%, торгової платформи Coinbase Global — на 17%, а акції майнера Marathon Digital Holdings підскочили на 22%.

Позитивні настрої поширилися й на акції азіатських компаній, повʼязаних із цифровими активами. Зокрема, сьогодні зазначили зростання такі компанії, як японська Monex Group і Woori Technology Investment з Південної Кореї.

Що таке біткоїн

Біткоїн — це перша і найвідоміша у світі криптовалюта, або ж «цифрова валюта», яку вперше застосували у 2009 році.

Фактично біткоїн являє собою децентралізовану електронну платіжну систему з умовною одиницею грошей — біткоїном. BitCoin не має централізованого управління та емітентів. Транзакції з цифровим підписом між двома адресами передаються до всіх вузлів мережі peer-to-peer, а самі дані про переміщення біткоїнів зберігаються в дубльованій базі даних.

Досі невідомо, хто саме створив цю криптовалюту. Формальним творцем є Сатосі Накамато. Це, вочевидь, псевдонім людини або групи людей, яка написала перші протоколи майбутньої цифрової валюти. Реальна ж особистість творця біткоїна дотепер невідома широкому загалу.

Цифрові активи не мають державних регуляторів, вони не підкріплені золотом, іншою валютою або будь-яким цінним металом. Вартість визначається затребуваністю серед користувачів. Простіше кажучи, криптоактив коштуватиме стільки, скільки за нього готова запропонувати аудиторія — ось чому курс біткоїна постійно коливається, а різниця часом сягає десятків тисяч доларів.