Учені знайшли скамʼянілість проторозавра, схожого на фентезійних драконів

Автор:
Олександра Опанасенко
Дата:

Учені знайшли скамʼянілість проторозавра віком понад 240 мільйонів років. Ця знахідка унікальна, бо скамʼянілість повністю збереглася. Для її дослідження вчені з Шотландії, Китаю і США витратили 10 років.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Earth and Environmental Science: Transactions of the Royal Society of Edinburgh.

Проторозавр належить до виду Dinocephalosaurus orientalis, який вперше виявили ще в 2003 році. Дослідники часом кажуть, що ці тварини схожі на фентезійних драконів через довгу шию.

Національні музеї Шотландії

Це вперше, коли дослідники змогли повністю побачити Dinocephalosaurus orientalis. Кінцівки тварини схожі на ласти, а шия довша за тулуб і хвіст разом узяті. Дослідник Нік Фрейзер з Національного музею Шотландії припустив, що довга і гнучка шия проторозавра з 32 окремих хребців була перевагою при полюванні — так він легко шукав їжу в ущелинах під водою. Цей вид полював на рибу.

Ілюстративне зображення проторозавра виду Dinocephalosaurus orientalis.

Національні музеї Шотландії

Скамʼянілість знайшли в стародавніх вапнякових покладах на півдні Китаю. Вчені також припускають, що саме цей вид проторозаврів міг надихнути на створення міфічного чудовиська з шотландського озера Лох-Несс.