Жінка перетнула Антарктиду за 31,5 дня на лижах. Вона претендує на світовий рекорд

Автор:
Олександра Опанасенко
Дата:

Британський військовий медик Харпріт Чанді перетнула Антарктиду на лижах за 31,5 дня. Тепер цей рекорд має підтвердити книга рекордів Гіннеса — процес може зайняти кілька місяців.

Про це пише The Guardian.

Чанді подолала 1 130 км антарктичного льоду за 31 день, 13 годин і 19 хвилин. Вона випередила попередню рекордсменку — канадку Керолайн Кот — на один день, 14 годин і 34 хвилини.

26 листопада Чанді вийшла з бухти Геркулес на шельфовому льодовику Ронне. На Південний полюс вона прибула 28 грудня о 02:24 за Гринвічем. Щодня Чанді була в дорозі по 12—13 годин. Із собою вона тягнула сани вагою 75 кг — там були всі необхідні для виживання речі.

The Guardian

Це вже третій рекорд Чанді. До цього вона побила рекорди на найдовшу одиночну лижну подорож без підтримки в один кінець, здійснену жінкою, і на найдовшу одиночну лижну подорож без підтримки в один кінець в історії.

«Я втомилася, але дуже рада, що мені це вдалося. Це зовсім не схоже на мою останню експедицію. Минулого разу я виклалася на повну, але швидкісний забіг — це зовсім інша справа. Після моєї останньої експедиції я знала, що можу добре впоратися з льодом. Це додало мені впевненості, що я зможу подолати цю дистанцію»,сказала Чанді.

Для того щоб встановити рекорд, Чанді зробила перерву в карʼєрі. Вона була військовим медиком і працювала фізіотерапевтом.