Нове дослідження місії NASA Cassini показало наявність на супутнику Сатурну Енцеладі потужного джерела енергії, яке є ключовим фактором для потенційних форм життя глибоко під крижаною оболонкою.
Про це пише науковий журнал Nature Astronomy.
Енцелад викидає шлейфи льоду та води з тріщин у своїй крижаній оболонці, і вчені вважають, що деякі з цих шлейфів містять органічні молекули з правильним хімічним складом, важливим для життя, яким ми його знаємо.
Кілька років тому дослідники знайшли вуглекислий газ, метан і водень в Енцеладі, що свідчить про метаногенез на супутнику. Це процес утворення метану, який поширений на Землі і може бути ознакою життя в інших світах.
Підтвердження наявності ціаніду водню — важливого попередника деяких молекул, які мали бути на Землі для виникнення життя, виводить на новий рівень концепцію того, що Енцелад, імовірно, придатний для життя.
Читайте також:
Також дослідницька група виявила, що підповерхневий океан Енцеладу, з якого походять шлейфи, може бути джерелом кількох інших органічних сполук, деякі з них є джерелами палива для наземних організмів.
Нове джерело хімічної енергії (ціанід водню) потужніше та різноманітніше, ніж процес метаногенезу, і це дає розуміння, що існують різні хімічні шляхи виникнення життя (якщо воно там є) у підповерхневому океані супутника Сатурну.
«Якщо метаногенез схожий на маленьку батарейку годинника з точки зору енергії, то наші результати свідчать про те, що океан Енцеладу може запропонувати щось більш схоже на автомобільний акумулятор, здатний забезпечити велику кількість енергії для будь-якого життя, яке там може виникнути», — додав один із дослідників.
- Раніше вчені виявили на Енцеладі форфор у солоних частках льоду, які вилітають у космос із тріщин на поверхні супутника. Це також важлива хімічна структура життя.