Монпельє стане першим містом у Європі, де всі нові будівлі оздоблюватимуть витворами мистецтва

Автор:
Олександра Опанасенко
Дата:

Усі будинки у французькому місті Монпельє тепер повинні бути «витворами мистецтва». За рішенням місцевої адміністрації на кожній новій будівлі має бути фреска, мозаїка чи скульптура — для того, щоб місцеві мешканці та туристи бачили культурні надбання міста.

Про це пише The Mayor.

Це перше місто у світі, де архітектори під час проєктування обовʼязково мають додавати культурні елементи в будівлі. Так місцева влада хоче перетворити середземноморське місто на справжній художній музей просто неба, зробивши сучасне мистецтво частиною його повсякденного життя.

Вартість мистецького твору має становити не менше за 1% від вартості землі, на якій побудована споруда, але не менше ніж €10 000. Кожен художній проєкт також переглядатиме спеціальна комісія — вона слідкуватиме за тим, щоб власники будівель обирали різних митців, а не надавали перевагу одному.

За планом до 2026 року місто зарясніє сотнями мистецьких робіт у публічному просторі.

  • Монпельє — це місто на півдні Франції, за 600 кілометрів від Парижу, на узбережжі Середземного моря. У середньовіччі місто стало центром торгівлі між північчю Європи, Іспанією і середземноморським басейном завдяки зручному розташуванню. Наразі там живуть понад 250 тисяч людей.