Дослідники довели, що щури мають уяву

Автор:
Анна Холоднова
Дата:

Дослідники виявили, що щури можуть подумки орієнтуватися там, де бували раніше. Це свідчить про те, що гризуни мають певну уяву.

Про це пише The Guardian.

Гіпокамп — це область мозку, що містить «ментальну карту» середовища, вивченого раніше. Коли людина рухається знайомими місцями, у мозку активуються певні нейрони.

«Це фундаментальний будівельний блок певного типу уяви, який дозволяє нам проєктувати себе в минуле чи майбутнє в межах певного сценарію», — розповіли вчені.

Щоб дослідити, чи можуть щури робити так само, науковці імплантували електроди в їхній мозок. Потім піддослідних тварин помістили на бігову доріжку в арені віртуальної реальності з оглядом 360 градусів і показали на екрані ціль, до якої потрібно бігти. Місцезнаходження тварин оновлювалося на екрані. Коли щури досягали мети, вони отримували ласощі. Потім процес повторювався.

Під час експерименту науковці записали активність у гіпокампі пацюків.

Потім бігову доріжку відʼєднали від системи VR. Це означало, що щури більше не могли досягти мети, бігаючи нею. Натомість вони могли використовувати свою мозкову активність для навігації в середовищі VR.

Аналізуючи активність у гіпокампі щурів, дослідники виявили, що пацюки можуть рухатися до мети, використовуючи лише активність свого мозку.