Bloomberg: Країни G7 нададуть Україні індивідуальні гарантії безпеки
- Автор:
- Ліза Бровко
- Дата:
Getty Images / asbe
Лідери країн G7 наближаються до угоди про початок переговорів із Києвом щодо двосторонніх гарантій безпеки, які мають посилити обороноздатність України та стримувати майбутню російську агресію.
Про це пише Bloomberg із посиланням на джерела.
Очікується, що це оголошення стане частиною декларації більшості лідерів G7 на полях саміту НАТО у Вільнюсі. Гарантії все ще на стадії обговорення, і до оголошення їхній зміст і підписанти можуть змінитися.
Серед гарантій, найімовірніше, буде постачання сучасного військового обладнання для боротьби в повітрі, на суші та на морі з пріоритетом на системи протиповітряної оборони, далекобійну артилерію та бронетехніку.
Також союзники далі надаватимуть Україні фінансову підтримку, допомагатимуть у реконструкції та відбудові. Тим часом російські активи залишатимуться заблокованими, допоки Москва не відшкодує Україні збитки, завдані через війну.
Ще лідери G7 пообіцяли проконсультуватися з Україною щодо кроків, яких слід вжити в разі майбутніх атак росії.
До цих гарантій зможуть приєднатися й інші країни, які не входять до G7.
Зі свого боку, Україна зобов’яжеться продовжити низку реформ, зокрема в правоохоронній, судовій системі, економіці, а також секторах безпеки та оборони.
- 11—12 липня у Вільнюсі проходить саміт країн НАТО. Голова МЗС Дмитро Кулеба сказав, що на цьому саміті Альянс має ухвалити політичне рішення: представити графік вступу України або зобовʼязатися зробити це до кінця року, аби це стало сигналом для росії. Напередодні саміту Кулеба повідомив, що союзники по НАТО після перемовин вирішили усунути План дій щодо членства зі шляху України до Альянсу.
- 11 липня стало відомо, що президент США Джо Байден виступив за спрощену процедуру вступу України до НАТО — тобто за скасування Плану дій щодо членства.
- 7 липня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на саміті Альянс ухвалить три ключові рішення щодо України.
- США, Німеччина й Угорщина опираються спробам Польщі та країн Балтії запропонувати Україні План щодо членства в НАТО на саміті Альянсу. Президент Польщі Анджей Дуда закликає прийняти Україну до НАТО. Однак канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент Франції Емманюель Макрон вважають за краще обговорити гарантії безпеки. Гарантами можуть стати Франція, Німеччина, Британія і США.