У Києві можуть знести черговий історичний будинок. Мінкультури просить КМДА «не грати з долею»
- Автор:
- Ангеліна Шеремет
- Дата:
Владислав Трубіцин / Facebook
У Києві, на вулиці Тургенівській, 22, можуть знести чергову історичну будівлю — будинок Маліна. Будівельники вже загнали у двір техніку.
Про це Міністерство культури повідомило у четвер, 2 вересня.
Цей будинок — це будівля кінця XIX століття, відома як садиба Василя Маліна. Він розташований у Шевченківському районі столиці.
«Цей дім не має статусу памʼятки, але знаходиться в історичному ареалі, і є важливим елементом зовнішнього вигляду усього кварталу. Як і у випадку з садибою Барбана, будівельники заганяють техніку проти ночі. [...] Діяти треба комплексно. Тому вкотре закликаємо КМДА не грати з долею історичного Києва і затвердити нарешті історико-архітектурний опорний план», — заявили в Мінкультури.
Міністерство наголошує, що його фахівці з охорони спадщини готові надати столичній владі усю необхідну консультативну допомогу, аби врятувати будинок Маліна.
17 серпня депутат Київради («Слуга Народу») Владислав Трубіцин писав у Facebook, що будинок почали розбирати з внутрішнього двору, «вочевидь, хотіли приспати пильність мешканців, які щодня ходять повз красивий елегантний фасад і навіть не здогадуються, що за ним будівля вже частково знищена». За словами Трубіцина, на сполох почали бити активісти, а на вулиці — жодного інформаційного стенду, звідки б кияни могли дізнатися, що відбувається насправді.
- 31 серпня 2021 року в Києві ввели мораторій на реконструкцію та капітальний ремонт історичних будівель ХІХ—ХХ століть, аби їх не знищували. Однак у Мінкульті заявили, що цей мораторій пропонує не комплексний підхід, а частковий: будь-який забудовник у судовому порядку може обійти мораторій. Ось перелік обʼєктів, які підпадають під мораторій.
- Останнім часом мера Києва Віталія Кличка часто критикують в Офісі президента. Мер Києва припускає, що його хочуть звільнити з посади глави КМДА. Водночас у столиці руйнують або намагаються зруйнувати історичні будівлі (зокрема, «Квіти України», садибу Олександра Барбана та історичний будинок купця Уткіна).