Голова комітету Ради з питань здоровʼя Радуцький закликав штрафувати українців за маски на підборідді та використання пластикових щитків
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
Pikist
Глава парламентського комітету з питань здоровʼя нації Михайло Радуцький закликав штрафувати українців за використання захисного щитка на обличчі без маски як за порушення карантину.
Про це він заявив на своїй сторінці у Facebook.
«Одна з причин стрімкого погіршення епідситуації — ігнорування карантинних обмежень. Ми бачимо все більше людей у транспорті, магазинах та інших закритих приміщеннях із маскою на підборідді або взагалі без масок. Офіціанти, касири, адміністратори останнім часом замість масок почали використовувати захисні щитки, які прикривають рот і ніс», — наголосив Радуцький.
Глава профільного комітету Ради, посилаючись на вчених, запевнив, що щитки не є альтернативою медичним маскам.
«Такі мініатюрні щитки просто змінюють напрям руху потоку повітря, який ми видихаємо. Але це нічого принципово не змінює, якщо йдеться про закрите приміщення з поганою вентиляцією», — пояснив він.
Також Радуцький нагадав, що торік Рада ухвалила два закони про покарання за порушення маскового режиму: для громадян штраф становить від 170 до 255 гривень, для юридичних осіб — від 3,4 тисячі до 5 100 гривень.
«Крім того, частина людей вже пройшли повний курс вакцинації та вважають, що для них обмеження не працюють. Але вимога законодавства незмінна для всіх — у нас заборонено перебування у громадських спорудах і транспорті (це не стосується громадських місць на відкритому повітрі) без одягнених засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот», — додав депутат і закликав Нацполіцію та Держпраці посилити контроль за дотриманням маскового режиму.
- В Україні за добу 26 серпня вакцинували від коронавірусу 173 435 людей — це рекордний добовий показник. Водночас за добу виявили 2 032 нові випадки інфікування COVID-19.
- Восени Україна очікує на значне поширення варіанту «Дельта», оскільки він зараз домінує у понад 20 країнах Європи. Уранці 28 липня стало відомо, що в Києві помер перший пацієнт, у якого діагностували саме цей варіант вірусу. Станом на 20 серпня в Україні виявили 520 випадків «Дельти».
- Локдаун в Україні можуть запровадити в листопаді. Поки що найбільше страждають східні та західні регіони України, там фіксують дещо більше хворих, ніж в інших областях.
- Згідно з прогнозом головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, пандемія коронавірусу у світі триватиме ще від двох до п’яти років, можливо, люди носитимуть маски до повного подолання пандемії.